Cēsu ielā 41, Tālr: 67506152
Tērbatas ielā 65, Tālr: 67506153

Meklēt

Zīmoli

Bērniem Apģērbs Apavi Cimdi & Cepures Zeķes Plītiņas, degļi, laternas, sildītāji Trauki ceļošanai & Naži Guļammaisi un matrači Teltis, tenti un šūpuļtīkli Mugursomas Somas un maki Ūdensdrošie iepakojumi Navigācija, elektropreces, saules lādētāji Klinšu kāpšanai & alpīnismam Darbs augstumā Virves Kāpšanas sienas un aizķeres Pieres lukturi, kabatas lukturi un laternas Sporta videokameras Gibbon slacklines Ragavas Higiēnas piederumi Brilles Noderīgas lietas piedzīvojumiem Trekinga nūjas Nūjošana NIKWAX kopšanas līdzekļi Sporta uzturs Tūrisma pārtika Grāmatas Tūrisma mēbeles
DĀVANAS Pirkumi internetā Draugiem atlaides Tehnoloģijas Draugiem atlaides!

Rudens trekkings Gruzijā un Kazbeks, 5033m virsotne 11.09.17 - 24.09.17

 

 

 

Rudens trekkings Gruzijā ar kāpienu Kazbekā 5033m 11.09.17 - 24.09.17

 

Gruzija, rudens trekkings pa kalnaino un skaisto, daudzviet civilizācijas neskarto dabu. Dosimies uz Gruziju, lai ietu trekingā cauri kalnu ielejām un pāri kalnu pārejām. Trekingu uzsāksim Omalo ciematā, kas ir Tušetijas reģiona galvaspilsēta. Tušetijas reģions ir iespaidīgs un izolēts no apkārtējās pasaules. Tā ir pavisam cita pasaule un, atrodoties šeit var sajust pilnīgu izolāciju. Lai tur nokļūtu mēs brauksim ar džipiem pa kalnu ceļiem vairākas stundas. BBC šo ceļa posmu ir nosaukuši par vienu no pasaulē bīstamākajiem ceļiem. Tas gan ir pārspīlēti, bet emocijām un skaistiem skatiem piepildīts ceļs tas noteikti ir! Iesim pa kalnu takām aizvien dziļāk un dziļāk kalnos.

Pa labi no mums visa ceļa garumā būs Lielā Kaukāza kalnu grēda. Pa ceļam iziesim cauri vairākiem vēsturiskiem kalnu ciematiem. Dartlo ciemats būs pirmais, kur sastapsim Tušetijas reģionam tik tipisko arhitektūru. Reģions lēnām atveras tūristiem, tomēr kopumā tas vēl ir diezgan neskarts. Iespējams būs dienas, kad nesastapsim nevienu vietējo iedzīvotāju.

Šķērsosim 3431m augsto Atsunta kalnu pāreju un nokļūsim pavisam citā kalnu ielejā. Tā arī ir Tušetijas reģiona robeža. Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Šatili ciematu. Tas ir vēsturisks kalnu ciemats ar iespaidīgu vēsturi. Šobrīd gan tur dzīvo pavisam neliels cilvēku skaits. Šatili ciematā pavadīsim nakti. Šeit arī beidzas mūsu brauciena lielā trekinga daļa, jo tālāk ar mašīnām brauksim uz Kazbeka kalna pakājē esošo Stepantsmindas ciematu.

Lai kāpiens Kazbekā būtu ar lielāku gandarījumu, mēs kāpšanu uzsāksim jau no paša ciemata. Tā teikt pa godīgo! Kazbeks atrodas uz robežas ar Krieviju. Līdzīgi kā tālumā esošais Elbrus, arī Kazbeks ir neaktīvs vulkāns. Kāpiens Kazbekā 5033m ir pa spēkam ikvienam!

Pievienojies Virsotnes organizētajam braucienam un iepazīsti Gruzijas kalnus savādāk. Nav jābrauc uz tālajiem Himalajiem, jo tepat tuvumā atrodas neskarti kalni ar tikpat iespaidīgiem un elpu aizraujošiem skatiem! "

Dienu plāns:

1.Diena (11.09.2017) Lidojums Rīga-Tbilisi. Transfērs uz Omolo ar džipiem. Ejam līdz nometnes vietai un iekārtojam nometni.

2.Diena Mostamies agri un uzsākam pirmo pilno trekinga dienu. Pusdienu pauze. Vakarā sasniedzam Dartlo ciematu. Nometni iekārtojam tālāk pa ceļu aiz ciemata.

3.Diena Uzsākam trešo dienu. Vakarā sasniedzam Girevi ciematu. Tas ir pēdējais apdzīvotais ciemats. Reģistrējamies robežsargu postenī.

4.Diena Uzsākam garu dienu un ejam aizvien dziļāk kalnos un prom no civilizācijas. Vakarā guļam vietā kur vasaras laikā uzturas aitu gani. Tie tur ir iekārtojuši mazu "kafejnīcu" upes malā. Esam krietni tuvāk lielajiem kalniem. Apkārt paveras plaši skati uz augstajām sienām. Izguļamies labi, jo nākamā dienā būs vēl smagāka.

5.Diena Pārejas diena. Ceļamies agri no rīta pirms saulrieta. Šodien izejam laicīgi, jo priekšā fiziski izaicinoša diena. Nāksies šķērsot upes pāris vietās. Pusdienu pauze pirms pārejas. Pēctam nepilns 2h kāpiens līdz 3510m augstajai kalnu pārejai. Labā laikā paveras iespaidīgi skati. Pēc pārejas ejam uz leju. Iekārtojam nometni 2940m augstumā. Esam pilnībā noslēgti no ārpasaules. Plaši skati uz kalniem. Varam redzēt Kazbeku.

 6.Diena No rīta mostamies ar iespaidīgu saulrieta skatu uz kalniem. Saule pirmo apspīd Kazbeku. Ejam cauri plašām Alpu pļavām un no augšas varam vērot lejā esošo ieleju. Visu dienu ejam uz leju. Vakarā sasniedzam Mutso ciematu. Atgriežamies civilizācijā. Varam sevi apbalvot ar gardu Hačepuri un kādu dzērienu. Guļam pie ciemata vai arī dodamies 2-3km ārā no ciemata.

7.Diena. Turmāk ejam tikai un vienīgi pa kalnu ceļu. Iešana ir viegla un bez kāpumiem. Pa ceļam redzēsim tālumā esošo Krievijas robežpunktu. Agrā pēcpusdienā sasniedzam Shatili ciematu. Varam atpūsties un izbaudīt Shatili vēsturisko mantojumu. Spēcinošas vakariņas viesu namā. Nakšņojam viesu namā. Beidzas trekinga daļa.

8.Diena. Transfērs uz Stepantsmindi. Iekārtojamies viesu namā un gatavojamies kāpienam Kazbekā.

9.Diena. Atstājam liekās mantas viesu namā un ar kalnu ekipējumu dodamies Kazbeka virzienā. Uzsākam kāpienu jau no Stepantsmindes. Kāpjam pa godīgo jau no pašas apakšas. :) Pēcpusdienā sasniedzam nometnes vietu 2980m augstumā.

10.Diena Ejam uz Meteo staciju. Šķērsojam ledāju. Tas šajā gada laikā ir ļoti drošs. Iekārtojam nometni pie Meteo stacijas. Dodamies nelielā aklimitizācijas gājienā nedaudz augstāk. Iepazīstamies ar nākamās dienas maršrutu. Nakti pavadam teltīs pie Meteo stacijas 3700m augstumā. Ejam gulēt agri, jo jāceļas nakts vidū.

11.Diena Virsotnes diena. Ceļamies pēc pusnakts, lai 1:30 varam uzsākt kāpienu Kazbekā. Teltis atstājam nometnes vietā. Kāpiens uz 5033m augsto virsotni aizņem aptuveni 6h. Uz brīdi ieejam Krievijas teritorijā. Labā laikā no kazbeka virsotnes var redzēt Elbrusa virsotni. Pēc Virsotnes sasniegšanas dodamies atpakaļ uz Meteo staciju. Savācam savas mantas un dodamies zemāk. Ja ir spēks, tad ejam lejā uz Stepantsmindi, bet ja grupa ir sagurusi, tad paliekam nometnes vietā 2980m augstumā un dodamies lejā uz Stepantsmindi tikai nākamajā dienā.

12.Diena. Rezerves diena virsotnei. Ja virsotne ir sasniegta, tad pavadam šo dienu Stepantsmindē. Iespēja iziet kādā nelielā trekingā.

13.Diena Transfērs no Stepantsmindes uz Tbilisi. Iekārtojamies Tbilisi viesnīcā. Noslēguma vakariņas.

14.Diena Lidojums uz Rīgu. Ja lidojums ir vakarā, tad apskatam pilsētu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pieejamo vietu skaits: 3 (15.06.2017)

Izlidošana: 11.09.17 Rīga - Tbilisi
Atgriešanās Rīgā: 24.09.17 Tbilisi - Rīga
Ceļojuma ilgums: 14 dienas
Ceļojuma cena: 1100Eur + Aviobiļete

Aviobiļetes cena: precizējama uz aviobiļetes iegādes brīdi 200-300Eur


Cenā ietilpst:
- divi angliski/latviski/krieviski runājoši grupas vadītāji,
- transfers Tbilisi – Omalo, Stepansmida – Tbilisi,
- kopējais grupas tehniskais  inventārs - virves, ledus skrūves,
- grupas inventārs: augstkalnu , teltis, gāzes degļi, kopējie trauki

Cenā neietilpst:
- Avio biļete Rīga – Tbilisi – Rīga,
- Ceļojuma apdrošināšana
- Personīgie tēriņi un ēdināšana kura nav paredzēti programmā
- Personīgāis kāpšanas inventārs
- Pārtika plānotajās ēdienreizēs (Grupa sapulces laikā vienojas par ēšanu, diētas īpatnības, ierasti pārtikas nauda nepārsniedz 65eur)

 Kalni ir kalni! Dienu plāns brauciena ietvaros var mainīties.